Skąpy mąż chciał, by pochowano go z całym majątkiem. Sprytna wdowa zaplanowała genialna zemstę!


Z pewnością nikt nie chciałby mieć tak skąpego partnera, że chciałby zabrać ze sobą cały majątek do grobu – dosłownie!

Normalnym jest, że każdy ma prawo do dysponowania swoim ciężko zarobionym bogactwem, jednak w obliczu śmierci trzeba się dostosować i pójść z bliskimi na kompromis. A o taki ciężko było w tym przypadku. Mężczyzna, który dowiedział się, że zostało mu niewiele dni, postanowił nakazać żonie, że cały jego doczesny majątek ma zostać pochowany razem z nim. Słysząc tak bezsensowne słowa żona przytaknęła tylko po to, by mieć święty spokój. Niedługo później mężczyzna zmarł. W czasie ceremonii pogrzebowej, przed zamknięciem trumny kobieta umieściła w niej pudełko po butach, co wywołało duże zdziwienie u żałobników. Pytana o to, co właśnie zrobiła odpowiedziała:

Tak jak obiecałam pochowam go z całą fortuną. Jestem dobrym chrześcijaninem, nie potrafię kłamać. Obiecałam mu, że włożę te pieniądze do trumny razem z nim.

wdowa

Słowa te jeszcze bardziej zdziwiły wszystkich, bo jak niby zdołała schować cały majątek w małym pudełku po butach?

Cóż, z tym był właśnie problem, więc zebrałam wszystkie jego pieniądze, umieściłam je na moim koncie i wypisałam mu czek.

Przebiegła wdowa jednocześnie wypełniła obietnicę i zachowała cały majątek! Jeśli ta historia wywołała u was uśmiech koniecznie podzielcie się nią z innymi!


Więcej z sieci:

loading...

Zobacz także

Więcej z kategorii: Śmieszne