w

Pittbull w trakcie spaceru odbiegł od właściciela i pobiegł w stronę wózka z dzieckiem, gdy wokół rozległ się jego płacz.

Pitbulle to psy, które uchodzą za najgroźniejsze, a jak mówią eksperci, to od socjalizacji psa zależy czy będzie on agresywny.

Czasami nawet właściciele tych czworonogów czują się w ich towarzystwie niepewnie. Jednak mimo to właściciel Hurleya, psa tejże rasy, bardzo często chodził z nim na spacery bez smyczy ponieważ ufał swojemu pupilowi. Podczas jednego z wspólnych spacerów mężczyzna usłyszał przeraźliwy krzyk, za którym natychmiast ruszył towarzyszący mu pies.

pies1

Gdy jego właściciel dobiegł na miejsce zdarzenia ujrzał chłopca leżącego na ziemi a obok niego Hurleya z wężem w pysku. Zwierzak uratował małego chłopca przed ukąszeniem jadowitego gada, przez co sam został przez niego zaatakowany. Właściciel czworonoga natychmiast wezwał odpowiednie służby, a jego pupil został zabrany do szpitala dla zwierząt, gdzie po krótkim czasie wyzdrowiał i wrócił do domu. Jak widać pitbulle nie są tak groźnymi psami za jakich uchodzą.