w

Matka miała dość lenistwa swoich dzieci. Postanowiła ukarać je w kreatywny sposób.


Wychowywanie dzieci jest wyzwaniem, które wymaga sporo poświęceń. Czasami zdaje nam się, że wszystko idzie po naszej myśli, jednak chwilę później orientujemy się, że coś poszło nie tak.

Najlepszym tego przykładem będzie moment, w którym prosimy o coś swoje dziecko, a ono albo udaje, że nie słyszy albo unika odpowiedzialności. Pewna mama miała dość tego, że jej dzieci nie przestrzegają ustalonych przez nią reguł, przez co wpadła na genialny pomysł. Na lodówce powiesiła wiadomość dla swoich pociech.

pomoc1

Pogratulowała im, że zostały uziemione, a jeśli chcą odzyskać wolność, muszą zebrać 500 punktów. Poszczególne obowiązki, kobieta wypisała na liście, gdzie każda czynność została odpowiednio określona punktami.. Ta metoda wychowawcza spotkała się ze sporym zainteresowaniem rodziców i psychologów na całym świecie. Dzięki temu dzieci uczą się dyscypliny i widzą efekty swojego zachowania. Doceniają to, co zrobią same i zyskują świadomość, że to robią codziennie ich rodzice oraz że należy im pomagać.