w

Kobieta nie zgadza się z programem rządowym. „Wystarczy, że urodzisz 4 dzieci i masz emeryturę.”

Kolejne świadczenia socjalne proponowane przez rząd wzbudzają spore kontrowersje. Wiele osób zastanawia się, czy danie ludziom takich udogodnień jest dobrym rozwiązaniem.

Nie sposób pozbyć się wrażenia, że kolejne programy socjalne są przejawem krótkowzroczności rządzących. Mimo tej dyskusji pojawił się kolejny program, który ma na celu wprowadzenie emerytury dla matek, które urodziły przynajmniej czwórkę dzieci. Niestety, duże zapomogi od państwa mogą negatywnie wpływać na osoby aktywne zawodowo, które często są sfrustrowane tym, że ktoś żyje za publiczne pieniądze.

emeryturka

Niektóre osoby zastanawiają się nad sensem programu emerytury dla matek. Zdaniem pewnej kobiety, wiele osób, przez tego typu programy nigdy nie nauczy się radzić sobie samemu, bowiem zawsze znajdzie się program, dzięki któremu dostaną pieniądze. Warto też zauważyć, że jeśli emerytury dostaną rodzice, którzy nigdy nie pracowali, będą dostawać pieniądze, mimo iż sami nigdy ich do budżetu nie wpłacili. Nie dziwi fakt, że ludzie, którzy płacili składki całe życie, a później wyliczono im minimalną emeryturę, denerwują się, że osoby, które urodziły odpowiednio dużo dzieci takie pieniądze dostaną.