w

Katarzyna Dowbor opowiada, jak dostać się do „Nasz nowy dom”. Tego się nie spodziewasz!

Katarzyna Dowbor jest gospodarzem w popularnym programie „Nasz nowy dom”. Spełni on marzenia wielu rodzin o mieszkaniu w normalnych, cywilizowanych warunkach.

Rodzin, które zwykle żyją w niedostatku, nie mając perspektyw na remont ich mieszkań. Więc jak można się dostać do programu? Zasady kwalifikacyjne są proste:

Na początek trzeba wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie Telewizji Polsat w zakładce “Nasz nowy dom”. Nie możemy wybrać kogoś, kto nie ma swojego mieszkania, mieszka w lokum gminnym czy służbowym. Zgłoszenie jest później weryfikowane przez produkcję. Jeśli wszystko jest w porządku, ekipa jedzie na wizję lokalną. W ekipie jest nasz szef budowy i architekt, którzy muszą dany dom zakwalifikować do programu. Gdy przyjeżdżamy i na miejscu się okazuje, że dom ma 300 metrów kwadratowych, wyremontować go nie możemy. Mamy określoną kwotę do wydania i gdybyśmy ją przeznaczyli tylko na jeden duży dom, zabrakłoby dla innych.

dom

Okazuje się, że samo zgłoszenie nie wystarczy – konieczna jest jeszcze weryfikacja przez ekipę programu. Dlatego też żadna rodzina nie może być pewna udziału w programie – to zazwyczaj dla nich wielka niewiadoma i niespodzianka. Pani Katarzyna zaprzecza także pogłoskom, ze program jest reżyserowany – wszystkie emocje i wydarzenia w programie są jak najbardziej autentyczne. Program pomógł już ponad setce rodzin, a w kolejce wciąż czekają kolejne. A co wy myślicie o tym programie?