w

8 najczęstszych przyczyn rozpadu związków. Wszystkie są zależne od nas.


Jak każdy doskonale wie, w związku nie chodzi o dawanie czekoladek na Walentynki, jednak taka pozornie błaha rzecz może być jedną z setem, która może przeważyć szalę i doprowadzić do rozpadu związku.

Wiele par często zapomina o najdrobniejszych szczegółach, co w efekcie doprowadza do ich rozstania w naprawdę krótkim czasie. Niewiele osób jest jednak świadomych tego, że duża ilość tych małych szczegółów jest zależna właśnie od nas. Jeżeli więc chcemy, by nasz związek nie rozpadł się bardzo szybko, musimy zwrócić uwagę na poniższe rzeczy, które są najczęstszymi przyczynami rozpadu nawet najbardziej udanego związku.

zwiazki

1. Brak wspólnego spędzania czasu
Dla budowania długotrwałej relacji para musi wspólne zainteresowania, przy których możecie razem spędzić czas.

2. Roztrząsanie przeszłości
Jeśli zaczęliśmy z parterem lub partnerką nowy rozdział życia, to co było wcześniej nie powinno być wyciągane jako argument podczas kłótni czy sporów.

3. Narzekanie na wady partnera oraz brak chwalenia jego zalet
Jeśli partner robi coś źle i chcemy mu to powiedzieć, to powinniśmy to zrobić, jeśli trzeba, ale nie powinniśmy zapominać tez chwalić go, gdy zrobi coś dobrego.

4. Zapominanie o ważnych okazjach
Zapominanie o rocznicach lub datach ważnych dla naszej drugiej połówki to najprostsza rzecz, której można uniknąć bardzo łatwo.

zwiazki1

5. Kłamstwa
Raz podważone zaufanie bardzo ciężko odbudować, bowiem często skaza pozostaje na zawsze.

6. Egoizm
Zapominanie o potrzebach drugiej osoby to pierwszy krok do tego, żeby każdy zaczął szukać zainteresowania gdzieś indziej niż we własnym związku.

7. Współżycie jako kara lub nagroda.
Jeśli stosunek jest w związku jako nagroda to tylko kwestią czasu jest, kiedy jedna ze stron poszuka seksu gdzieś indziej.

8. Rutyna
Po długim czasie nie da się uniknąć monotonii, dlatego trzeba razem pracować nad tym, by para ciągle miała na siebie ochotę.