w

19-latka została znaleziona martwa. Obok niej leżało 5-miesięczne niemowlę.

Do tej okropnej tragedii doszło kilka tygodni temu w Szkocji. Bliscy 19-letniej Courtney Newlands, która była matką 5-miesięcznego synka, Declana, przez dwa dni próbowali się z nią skontaktować.

Kobieta nie dawała żadnych oznak życia. Niestety, kilka dni później na jaw wyszła okrutna prawda. Zaniepokojeni bliscy postanowili w końcu udać się do mieszkania dziewczyny w Glasgow, aby sprawdzić, co się dzieje. Gdy dotarli na miejsce, nikt nie otworzył im drzwi, dlatego wezwali policję. Kiedy funkcjonariusze wyważyli drzwi i weszli do mieszkania, dokonali makabrycznego odkrycia.

dziecko

Courtney była martwa, a obok niej w dziecięcym łóżeczku leżał odwodniony i wygłodzony 5-miesięczny Declan. Maluch natychmiast trafił do szpitala. Wiadomo, że partner dziewczyny zostawił ją i dziecko na tydzień przed śmiercią 19-latki. Mogłoby się więc wydawać, że młoda dziewczyna nie potrafiła poradzić sobie z tym psychicznie i popełniła samobójstwo. Bliscy jednak stanowczo temu zaprzeczają, bo bardzo kochała swoje dziecko. Wszystko wskazuje jednak na to, że przyczyną zgonu mogły być komplikacje związane z cukrzycą, z którą zmagała się od dziecka. Bliscy i znajomi Courtney chcąc wesprzeć rodzinę zmarłe, utworzyli specjalny fundusz wsparcia chcąc pomóc w organizacji pogrzebu nastolatki.